اصفهان
info@notfedaran.ir
09924635287 - 09924635276

۸ گونه پرنده خانگی آرام که مناسب نگهداری در منزل می باشند

جوجه کشی,دستگاه,طیور,نطفه,نطفه دار,تخم مرغ,تخم شتر مرغ,تخم نطفه دار,نطفه بست,نطفه داران,نطفه دار تخم,تخم نطفه دار کاسکو,تخم نطفه دار طوطی,تخم نطفه دار طیور,تخم نطفه دار پرندگان,خرید تخم نطفه دار,پرورش,آموزش,پروش شتر مرغ,پرورش طیور,پرورش پرنده,پرندگان تزیینی,تزیینی,فروش,خرید,طیور وحشی,مرغ لاری,خروس لاری,ایام سامانی,انواع طوطی,انواع پرنده

۸ گونه پرنده خانگی آرام که مناسب نگهداری در منزل می باشند

معرفی ۸ گونه پرنده خانگی آرام مناسب برای محیط خانگی

به صورت طبیعی، پرندگان می توانند کاملاً پر سر و صدا باشند. پرندگان وحشی با هم نوعان خود تماس برقرار می کنند تا بقیه را از محل زندگی خود مطلع سازند و یا آنها را نسبت به شکارچیان هشدار دهند. با این وجود، گونه های پرندگان در میان گونه هایشان، میزان سر و صداهای متفاوتی دارند. اگرچه هیچ پرنده خانگی آرام، کاملاً ساکت نخواهد بود، اما چندین گونه، مستعد ایجاد سر و صدای زیاد نیستند. برخی از این پرندگان تمایل به جیغ زدن و ایجاد صدای ناهنجار ندارند، در حالی که برخی دیگر صدای نرمی دارند که باعث ایجاد صدای نامحسوسی در پس زمینه می شود. در اینجا هشت مورد از انواع پرنده خانگی آرام را بیان می کنیم.

پرنده خانگی آرام مورد ۱ از ۸ فنچ

پرنده خانگی آرام – نگهداری فنچ

فنچ ها پرندگانی کوچک با صدای کمی هستند و برای افرادی که می خواهند پرنده خانگی آرام داشته باشند، گزینه مناسبی به شمار می روند. آنها در طول روز تمایل به ایجاد صدایی دلپذیر دارند و حتی یک دسته از آنها نیز از میزان سر و صدای نسبتاً کمی برخوردار هستند. در حالی که آنها عموماً پرندگانی تمایل به دور از دسترس بودن برای انسان ها محسوب می شوند، اما ترجیح می دهند فضای خود را با دیگر همنوعان خود به اشتراک بگذارند. آنها به محوطه ای احتیاج دارند که بتوانند پرواز کنند، زیرا این تنها مکان برای تمرین آنها است.

هشدار
یک پرنده خانگی آرام ممکن است یک پرنده بیمار باشد. اگر پرنده خانگی شما به طور معمول صدا نمی کند، در اسرع وقت با یک دامپزشک مشورت کنید.

بررسی اجمالی گونه ها فنچ

 • طول : ۴ اینچ
 • وزن : ۰.۵ اونس
 • مشخصات فیزیکی : فنچ گورخری مذکر : رگه های سیاه و سفید در گلو، دارای گونه نارنجی و منقار قرمز-نارنجی. فنچ گورخری مونث: رنگ خاکستری در سراسر بدن و منقار کم رنگ تر

 


مورد ۲ از ۸ قناری

پرنده خانگی آرام – نگهداری قناری

مانند سایر اعضای گونه فنچ، قناری ها لمس شدن را تحمل نخواهند کرد و به قفسی جادار به منظور پرواز نیاز دارند. علاوه بر این، این پرندگان نسبتاً انفرادی هستند و ممکن است هنگام قرار گرفتن با هم نوعانشان در یک قفس، با هم بجنگند. اگرچه قناری های نر به دلیل آهنگ های ملودیک شناخته شده اند، اما اندازه کوچک آنها باعث می شود ظرفیت صدای آنها به حداقل برسد و به همین دلیل از انواع پرنده خانگی آرام محسوب می شوند.

بررسی اجمالی گونه ها قناری

 • طول : ۵ تا ۸ اینچ
 • وزن : ۰.۵ تا ۱ اونس
 • مشخصات فیزیکی : پرهای زرد روشن (مرسوم ترین)، قرمز، نارنجی یا سفید. برخی از گونه ها دارای تاج سر یا پرهای تزئینی هستند.

 


 

پرنده خانگی آرام مورد ۳ از ۸ مرغ عشق

مرغ عشق نگهداری در خانه

از دیگر موارد پرنده خانگی آرام مرغ عشق ها (باجریگار) هستند که دقیقاً مثل عموزاده های بزرگتر طوطی خود توانایی یادگیری صحبت کردن را دارند. در حالی که آنها دوست دارند در طول روز چهچه بزنند، اما نمی توانند از نظر جسمی به اندازه یک پرنده بزرگ فریاد کنند. این پرندگان باهوش و بازیگوش می توانند با صاحبان خود بسیار اجتماعی رفتار کنند. آنها برای سرگرمی نیاز به اسباب بازی های متنوعی داشته و همچنین نیاز دارند که چند ساعت در روز خارج از قفس پرواز کنند.

بررسی اجمالی گونه ها مرغ عشق

 • طول: ۶ تا ۸ اینچ
 • وزن: ۱ اونس
 • مشخصات فیزیکی: شکم سبز، پشت سیاه و زرد، سر زرد، دم آبی تیره، گونه ها شامل رنگ های آبی، زرد، سفید و خاکستری هستند.

 


 

مورد ۴ از ۸ طوطی کوچک

طوطی کوچک

مانند مرغ عشق ها، طوطی های کوچک فاقد توانایی جیغ زدن مانند یک طوطی آمازون یا یک طوطی کاکلی هستند. پچ پچ ها و صدا های نرم آنها به سختی باعث برهم خوردن آرامش ساکت ترین نواحی می شود و یک پرنده خانگی آرام هستند. اگرچه آنها کوچک هستند، اما این پرندگان پر از تاب و انرژی هستند. آنها نیاز به تعامل روزانه با صاحبان خود دارند تا آنها را اهلی نگه دارند.

بررسی اجمالی گونه ها طوطی کوچک

 • طول: ۴ تا ۵ اینچ
 • وزن: ۱ اونس
 • مشخصات فیزیکی: سر و بدن سبز، پشت و پلک آبی رنگ، گونه ها شامل رنگ های آبی، زرد و سفید هستند.

 


 

پرنده خانگی آرام مورد ۵ از ۸ عروس هلندی یا کاکاتیل

عروس هلندی یا کاکاتیل

پرنده خانگی آرام به نام عروس هلندی : اگر به دنبال کوچکترین پرنده خانگی هستید که کمی بزرگتر از یک فنچ یا مرغ عشق باشد، یک کاکاتیل  را در نظر بگیرید. عروس هلندی می تواند آوازه خوان باشد، اما میزان صدای آنها به خصوص در مقایسه با پرندگان بزرگتر به ندرت به یک سطح آزار دهنده می رسد. آنها همچنین در یادگیری سوت زدن و تقلید صداهای اهل خانه کاملاً ماهر هستند و بسیاری از روزها را با سوت زدن آهنگ های مورد علاقه خود می گذرانند. این پرنده می تواند به عنوان بهترین پرنده خانگی برای کودکان شناخته شود.

بررسی اجمالی گونه ها عروس هلندی یا کاکاتیل

 • طول: ۱۲ تا ۱۳ اینچ
 • وزن: ۳ اونس
 • مشخصات فیزیکی: بدن خاکستری، صورت و تاج زرد، گونه نارنجی، دم دراز، گونه ها شامل آلبینو، لوتینو، رنگارنگ و دارچینی هستند.

 


 

مورد ۶ از ۸ طوطی سنگال

طوطی سنگال

در حالی که بسیاری از طوطی ها بسیار پر سر و صدا و خواستار توجه هستند، طوطی های سنگال به یک رفتار آرام و ساکت تمایل دارند و یک طوطی مناسب برای آپارتمان هستند. در حالی که آنها آواز می خوانند و توانایی صحبت کردن دارند، نسبت به سایر طوطی های متوسط و بزرگ با احتمال کمتری فریاد می زنند. آنها همچنین تمایل دارند که به سادگی با صاحبان مورد علاقه خود معاشرت کنند، اگرچه برای حفظ آنها نیاز به اسباب بازی ها و فعالیت هایی می باشد. به هر حال طوطی سنگال یک پرنده خانگی آرام می باشد.

بررسی اجمالی گونه ها طوطی سنگال

 • طول: ۱۰ اینچ
 • وزن: ۴ تا ۵ اونس
 • مشخصات فیزیکی: سر خاکستری، بال و سینه سبز، یک تکه V شکل از رنگ قرمز تا زرد بر روی شکم دارند.

 


 

مورد ۷ از ۸ طوطی بورکی

طوطی بورک روبینو

طوطی های بورکی به خاطر رفتار آرامشان یک پرنده خانگی آرام شناخته می شوند. آنها تمایل دارند که در صبح زود و هنگام غروب فعالیت بیشتری داشته باشند و سر و صدا کنند، با این وجود سطح سر و صدای آنها در مقایسه با سایر طوطی ها هنوز پایین است که می تواند ویژگی یک پرنده خانگی آرام باشد. و در حالی که آنها پرندگانی با فعالیت متوسط هستند، اما یک محوطه جادار را برای پرواز ترجیح می دهند.

بررسی اجمالی گونه ها طوطی بورکی

 • طول: ۷ تا ۹ اینچ
 • وزن: ۲ اونس
 • مشخصات فیزیکی: پرهایی با لکه های قهوه ای، شکم صورتی، کفل آبی، منقار زرد قهوه ای، نرها تاج آبی دارند در حالی که ماده ها دارای تاج سفید هستند.

 


 

مورد ۸ از ۸ فاخته

قمری, فاخته

فاخته ها ( قمری )  می توانند پرنده خانگی آرام و شیرینی باشند که مانند بسیاری از طوطی ها پر سروصدا و خواستار توجه نیستند. این پرندگان به دلیل صدای دلپذیرشان شناخته شده اند، اگرچه ممکن است برخی از افراد از صدای آنها از خواب بیدار شوند که به ندرت اتفاق می افتد. با این حال، برای کسانی که پرنده خانگی آرام را ترجیح می دهند، فاخته می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

بررسی اجمالی گونه ها فاخته

 • طول: ۱۱ تا ۱۳ اینچ
 • وزن: ۵ تا ۸ اونس
 • مشخصات فیزیکی: پرهایی با رنگ خاکستری و قهوه ای گرفته، طوقه سیاه در اطراف پشت گردن، چشم ها و منقار سیاه، گونه ها شامل سفید، نارنجی و رنگارنگ هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.