اصفهان
info@notfedaran.ir
09924635287 - 09924635276

راهنمای خرید سردخانه جسد

جت هیتر

راهنمای خرید سردخانه جسد

عایق بندی سردخانه جسد

 

بررسی عایق بندی و ایزولاسیون

یکی دیگر از مواردی که در خرید سردخانه جسد باید مد نظر گرفته شود عایق بندی و ایزولاسیون اعمال شده در دستگاه است. فرایند خنک سازی و کاهش دما در این دستگاه توسط سیستم سرماساز صورت می گیرد و چنانچه عایق بندی در محصول مورد نظر به دستی اعمال شود هم دما در مدت زمان کوتاهی کاهش می یابد و هم شرایط محیط نمی تواند کارکرد سیستم سرمایشی دستگاه را تحت تاثیر قرار دهد.

برخی شرکت های مطرح از پلاستوفوم یا فوم تزریقی برای ایزوله کردن قسمت های داخلی دستگاه بهره گیری می کنند که امکان هدر رفت انرژی را به حداقل می رساند.

بررسی موتور

موتور از جمله قطعاتی است که به دلیل اهمیت زیاد در تمامی دستگاه ها و ماشین آلات به دقت مورد بررسی قرار می گیرد. اهمیت این موضوع باعث شده تا برخی شرکت های پرچمدار از انواع موتور های وارداتی در مونتاژ و ساخت محصولات خود بهره گیری کنند. در این بین، موتور های دانفوس و کالترون را می توان به عنوان یکی از پرفروش ترین و باکیفیت ترین موتور ها وارداتی در نظر گرفت که از قدرتی معادل 1 اسب بخار برخوردار هستند. استفاده از این موتور ها در کنار اواپراتور و کندانسور مسی قدرتمند و مهم تر از همه عایق بندی دقیق و استاندارد می تواند راندمان بسیار بالایی را در سردخانه جسد به وجود بیاورد.

توجه داشته باشید که موتور هر چند اگر قدرتمند هم باشد به دلیل کارکرد های طولانی مدت تحت فشار قرار می گیرد؛ از این رو فن بزرگ را برای خنک کردن موتور در قسمت داخلی دستگاه در مقابل شبکه قرار می دهند.

کیفیت درب

شاید در بسیاری از دستگاه و تجهیزات درب از اهمیت چندان بالایی برخوردار نباشد ولی در بحث انتخاب و خرید سردخانه جسد باید کیفیت و ساختار درب مورد بررسی قرار داده شود. میت یا جسد در این دستگاه تنهال به مدت چند روز نگهداری می شود از این رو درب دستگاه برای هر بار جا به جایی جسد باید باز و بسته شود. در این حالت اگر درب از کیفیت پایینی برخوردار باشد در مدت زمان کوتاهی دچار خرابی شده و می تواند سبب تبادل دما داخل و بیرون سردخانه شود. در این حالت سیستم های سرمایشی برای جبران دمای تلف شده باید به دون توقف کار کنند و با تحت فشار قرار گرفتن امکان خرابی قطعات و مهم تر از سیستم سرمایشی بالا می رود. از این رو در بسیاری از تجهیزات برودتی بررسی جنس درب و درزگیری و عایق بندی اعمال شده در آن  از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است.

گارانتی و خدمات پس از فروش ارائه شده به همراه محصول

معمولاً هر شرکتی محصول خود را به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش به خریدار ارائه می کند. گارانتی یا همان ضمانت خرید به این معنا است که شرکت تولید کننده خود را متعهد می داند از لحظه ارائه محصول تا مدت زمان در نظر گرفته شده در صورتی که محصول نام برده دچار خرابی یا اختلال شود، به صورت رایگان آن را تعمیر و قطعات لازم را تعویض نماید.

همچنین خدمات پس از فروش نوع دیگری از ضمانت است که بر اساس آن شرکت تولید کننده و ارائه دهنده محصول خود را موظف می داند که تا مدت زمان تعیین شده تمامی قطعات یدکی و لوازم مربوط به دستگاه را از چرخه تولید یا واردات خود خارج نکند تا بدین شکل در صورت نیاز کاربر بتواند با پرداخت کردن هزینه قطعات مورد نیاز را خریداری کرده و یا اصلاً دستگاه را برای سرویس به بخش خدمات و تعمیر شرکت ارسال کند.

با توجه به موارد ذکر شده باید به هنگان خرید سردخانه جسد به مدت زمان گارانتی و خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده توجه کنید. در نظر داشته باشید اگر نیزا به اطلاعات بیشتر در زمینه راهنمای خرید سردخانه جسد هستید در بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.