اصفهان
info@notfedaran.ir
09924635287 - 09924635276

هر آنچه باید درمورد اردک بدانیم

Pet

هر آنچه باید درمورد اردک بدانیم

در مورد اردک

اردک پرنده ای از دسته غازسانان می باشد. این پرنده  در واقه همان  مرغابی است  که در تنها در گویش  و زبان فارسی با دو نام  خطاب می شود  و این امر بدان  دلیل است که بیشتر شکارچیان  متاسیون ها  و نژاد های  غیر اهلی این گونه  را با این نام خطاب می کنند  در صورتی که در لفظ علمی  و پرورش  بیشتر نژاد ها و موتاسیون های اهلی این پرنده را  با نام اردک  خطاب می کنند  البته نام یکی از  دسته های  تاکسونومی  این جانور  و غاز ها نیز محسوب می شود. اکثر نژاد های  این گونه  توانایی پرواز محدود  و اغلب  آن ها مهاجرت  را دارا هستند .

در مورد اردک

اردک

اردک ها همانگونه که  فیزیولوژی ظاهری شان نشان می دهد  در اقلیم هایی که دارای  بارندگی  مناسبی هستند  بیشتر  تمایل به زندگی دارند  چراکه معمولا  در این مناطق ما آبگیر  های بیشتری را  می توانیم  ببینیم که بسیار مورد علاقه  اردک ها  که پرنده هایی با ذائقه  ماهی خواری به ویژه شناگری  هستند می باشند. البته باید این  نکته را متذکر شویم  که اردک  نیز همچون  بلدرچین که پرنده ای  است پر تحمل  و خوش بنیه  پس ما  می توانیم  این  پرنده را در محل هایی  به دور از آبگیر  و ماهی نیز ببینیم  که می توانند  این اقلیم  ها شامل  علف زار ها  جنگل ها  که در ایران  می توان  به خوزستان  و نواحی شمالی  گشور  هم  توجه کرد  و یا مراتع  نیز اشاره  کرد. به هر حال  این پرنده  می تواند  به زودی  خود را با آب و هوای  جدید وفق دهد  و حتی به گونه ای  می تواند خود را با شرایط  جدید سازگار کند  که حتی  اگر آن  را در سیستم  سالن های بسته  و در قفس  قرار دهیم  به زودی خود را با محیط   اطرافش هماهنگ می کند  به گونه ای  که  کمترین  تغییراتی  را به لحاظ  تولید  در آن  می توانیم  مشاهده کنیم  که البته  زیاد توصیه نمی کنیم .

اردک با آنکه  عملیات های اصلاح نژادی  زیادی  بر رویش  انجام نشده  ولی می تواند  دارای ضریب تبدیل  بسیار بالایی  در حدود  ۶/۱-۲ را داشته باشد  که البته این  مسئله به  نژاد ها و مدیریت  پرورش وابستگی  فراوانی دارد .این  ضریب تبدیل  به صورت  عینیی  بدین  شکل ظهور پیدا  می کند  که یک جوجه اردک طی ۶-۷  ماه یا دو  هفته وزن  خود را حدود  ۸/۳-۴ کیلوگرم  و ۲۰ گرم افزایش می دهد پس  به طور  خلاصه اردک ها  محل های دارای  آبگیر و ماهی  را در درجه اول  و مراتع سرسبز را  در درجه دوم  بیشتر دوست  دارند  و می توان آن ها را  در این  اقلیم ها یافت  و چون این  اقلیم در تمام مناطق  جهان معمولا  یافت می شود  و اردک پرنده ایی  با قابلیت پررواز   است پس می توان نژاد های  مختلفی را از این  پرنده در سراسر   جهان پیدا نمود.

خوراک اردک  ها به صورت  وحشی معمولا  از نرم تنان  ،حشرات  ،سخت پوستان  ریز مثل  خرچنگ های  کوچک و یا  دافنی ها  پلانگتون ها  و زئوپلانگتون ها  دانه بسیاری  از گیاهان  ماهی های زیر  ۶۰ گرم  و علوفه هایی که شامل  گاهانی  چون  الودیا  ،دم اسبی ، پورتاموژن ، عدسک های آبی  را شامل  می شوند تشکیل می شود.

گوشت این پرنده  به هیچ  وجه  بدبو و بد طعم نیست  و این به مدیریت  پرورش  دهنده بازمیگردد  که چگونه پرنده  را تغذیه کند و پرورش دهد  و این  در حالی است  که اگر  نکات ذکر شده  در بخش های مدیریت  و به ویژه  تغذیه رعایت شود  گوشت بسیار لذیذ  و نزدیک به گوشت های  شکاری را دارد.

در مورد اردک

 

اردک حلال است  یا خیر؟

پرنده ای  که دارای  خارپشت پا  باشد و یا تعداد بال  زدن هایش نسبت به  صاف نگه داشتن  آن ها در آسمان بیشتر باشد  حلال گوشت  محسوب می شود  که قضیه  تعداد بال زدن نسبت به صاف نگه داشتن آن  ها در  مورد اردک ها نیز مصداق پیدا میی کند  پس این مطلب آن ها را در زمره  پرندگان حلال گوشت  قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.